Studentské organizace na VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze nabízí nejbohatší studentský život ze všech vysokých škol v ČR. Studentské organizace, které většinu aktivit na škole připravují, jsou neformálním prostředím plným mladých lidí, kterým nestačí jen chodit do školy a získat titul.

Na VŠE působí přes 60 studentských organizací, které nabízejí ohromný záběr aktivit od zájmových a sportovních organizací, přes odborné spolky, až po velké, procesně řízené, studentské organizace.

Ve studentských organizacích na VŠE studenti získávají praxi na reálných projektech, poznávají nové lidi, zlepšují se v cizích jazycích a ve svých manažerských dovednostech. Specifikem studentů zapojených do studentských organizací je právě jejich schopnost propojit teorii s praxi a zkušenosti z týmové spolupráce na reálných projektech.

Unie studentů VŠE svou činností podporuje toto unikátní prostředí a pracuje na větším zapojení studentů do studentských aktivit.


Členské organizace US VŠE

„180 Degrees Consulting Prague spojuje schopné a nadšené studenty s neziskovými organizacemi, pro které studenti připravují analýzy a doporučení. Cílem je dát studentům praktickou zkušenost z management consultingového projektu a pomoci organizacím, které dělají naši společnost a planetu lepším místem.“
Webové stránky http://180dc.org/branch/prague/ a FB page  FB.com/180DegreesConsultingPrague
„AEGEE-Praha je jednou z poboček mezinárodní studentské organizace AEGEE. AEGEE sdružuje více než 13 000 členů do unikátní sítě, která umožňuje nejen osobní rozvoj a vzdělávání, zapojení do široké řady projektů a akcí, ale i poznávání různých kultur a networking.“
Webové stránky www.aegee-praha.cz a FB page FB.com/AEGEE.Praha

„Jsme mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává studentům praxi formou zahraničních stáží nebo členstvím v organizaci. Díky tomu napomáháme rozvoji mladých lidí po celém světě.“

Webové stránky www.praha.aiesec.cz a FB page FB.com/aiesecpraha

 

Jsme studentky Fakulty managementu VŠE v Jindřichově Hradci, jsme první české univerzitní sesterstvo. Všechny nás spojuje nadšení pomáhat, a proto organizujeme nebo se spolupodílíme na organizaci kulturních, sportovních a zábavních akcí dobročinného charakteru. Naším sloganem je „Pomáháme s noblesou“ a tím se také řídíme!

Webové stránky http://alfafi.fm.vse.cz/ a FB page  FB.com/alfasestry

“Vykupování a následné prodávání knih od studentů pro studenty. Našim cílem je maximálně ulehčit studentům nákup a prodej učebnic.”

Webové stránky www.burzaucebnic.vse.cz

“BIZIT je jeden z největších studentských spolků na VŠE s cílem podporovat a spojovat studenty zajímající se o business a IT. Pořádáme zajímavé přednášky a exkurze, na které běžně nenarazíte.”

Webové stránky www.bizIT.cz a FB page FB.com/bizitcz

“Projekt Cesta Úspěšných (dříve Cashflow klub) má sdílenou vizi projektu – vytvářet bohatší a úspěšnější životy lidí v České republice a na Slovensku.Naším cílem je vytvořit profesionální možnosti osobního růstu dostupné pro každého, kdo na sobě chce pracovat, převzít kontrolu nad svým životem a být úspěšný, tedy žít život podle svých představ. Našim fanouškům k tomu pomáháme prostřednictvím těchto aktivit:.”

Webové stránky www.cestauspesnych.cz a FB page FB.com/CestaUspesnych

“Consulting Club 307 představuje unikátní příležitost pro talentované studenty navázat již behěm vysoké školy spojení se světem management consultingu. V motivovaném kolektivu připravuje studenty na jedny z nejnáročnějších přijímacích pohovorů a díky cenným partnerstvím s top hráči na trhu organizuje specializovaný roční program pro své členy. V Clubu 307 vznikají hodnotná přátelství, která si naši členové spolu se získanými znalostmi nesou celý život.”

Webové stránky www.club307.org a FB page FB.com/Club307

„Občanské sdružení EKONOM spojuje na VŠE studenty všech pražských fakult se zájmem o žurnalistiku, ale i event management nebo marketing. Provozuje internetový studentský magazín ECONOMIX a pořádá EKOFÓRA, přednášky významných osobností ekonomického, politického a akedemického života nejen v ČR“

Webové stránky www.economix.cz

„Buddy System je nezisková studentská organizace, která byla založena v r. 1998. Od té doby se značně rozrostla a má kolem 70 členů a pořádá velkou škálu výletů po České republice i zahraničí, a také sportovních a kulturních aktivit. Tyto akce jsou primárně určeny pro zahraniční studenty a jejich české buddieky, ale často se mohou účastnit i ostatní studenti VŠE.“

Webové stránky www.buddy.vse.cz a FB page FB.com/esnvsepraha

“Cílem filmového klubu VŠE je představit kvalitní snímky, ať už aktuální nebo klasické. Zároveň poskytnout základní informace a zajímavé fakty o filmu a vytvořit prostor pro případnou diskuzi.”

Webové stránky www.filmacek.net a FB page FB.com/filmacek

“Jsme hokejový tým Vysoké Školy Ekonomické v Praze. Hrajeme 3. skupinu Pražské ligy ledního hokeje a naším domovským stadionem je Tipsport Arena v Holešovicích. Tým je složený především z hokejistů, kteří dali přednost studiu před vrcholovým hokejem, ale nadále se tímto sportem chtějí bavit, užívat si vítězství a patřit do super party. Hlavní sezóna trvá od září do dubna, trénuje se jednou týdně a celkem se odehraje více než 20 zápasů.”

Webové stránky www.hcekonom.cz a FB page FB.com/HC.Ekonom

„iKnow Club spojuje studenty, kteří jsou fanoušky nebo uživateli produktů společnosti Apple. Cílem organizace je sdílet znalosti a zkušenosti s těmito produkty. iKnow Club pak svým členům nabízí řadu výhod, pořádá neformální setkání se zajímavými hosty, přednášky a workshopy, a nezapomíná na osobní podporu a konzultace.“

Webové stránky www.iknow.eu a FB page FB.com/iKnowCZ

“iList je nezávislý pětitýdeník studentů VŠE, který informuje o všem, co se na univerzitě stane. Píšeme o všem – o ekonomice, sportu i politice. Nejaktuálnější informace čtenáři naleznou na webu.“

Webové stránky www.ilist.cz a FB page FB.com/iList

“Institut energetické ekonomie (IEE) je ústav Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze, který sdružuje studenty a odbornou veřejnost se zájmem o energetickou ekonomii. Naším cílem je zprostředkovat studentům (především Vysoké školy ekonomické) vazbu na jedno z nejdůležitějších a nejrychleji se rozvíjejících odvětví průmyslu a obchodu ČR, jímž je sektor energetiky. Soustředíme se na ekonomické aspekty trhů s elektřinou, ropou, plynem, uhlím a emisními povolenkami.”

Webové stránky www.institutee.cz a FB page FB.com/pages/…

“Klubu Koučinku je studentská organizace na Vysoké škole ekonomické v Praze, která umožňuje studentům setkání s kouči, lektory a inspirativními tématy. Zajímá Tě koučink a osobní rozvoj? Chceš efektivněji dosáhnout svých cílů? Klub je prostorem pro komunikaci, sdílení a inspirování se navzájem.”

Webové stránky www.klubkoucinku.cz a FB page FB.com/Klub-Koucinku

“Klub Mladých manažerů stírá hranice mezi univerzitním studiem a aktivním managementem. Cílem klubu je propojit různé generace manažerů a pomoci tak mladým nadějným studentům rozšířit si obzory a lépe nastartovat jejich budoucí kariéru.”

Webové stránky www.kmm.cz a FB page FB.com/Klubmladychmanazeru

 

“Klub mladých politologů je studentská organizace působící na Vysoké škole ekonomické při katedře politologie. Sdružuje mladé lidi se zájmem o politiku, mezinárodní vztahy a aktuální dění ve společnosti.”

Webové stránky www.politologove.cz a FB page FB.com/politologove

“Klub podnikatelu se zameruje vyhradne na podnikatelske aktivity a ziskavani zkusenosti ze sveta businessu. Nasi myšlenkou je podporit mlade ambiciozni studenty a vytvaret uspesne spolecnosti, ci projekty, jiz behem studia.”

FB page FB.com/KlubPodnikatelu

“Propojujeme studenty a praxi. Děláme pro vás workshopy, přednášky, konference a spoustu dalšího. Naším cílem je poskytnou studentům a široké veřejnosti prostor ke vzdělání a lepšímu pochopení marketingu. Pro ty, kteří v marketingu jsou dál, či řeší problémy v praxi, připravujeme o něco hlubší vzdělávací prostředí včetně networkingu.”

Webové stránky www.marketingklub.cz a FB page FB.com/klubmarketingu

“Model United Nations Prague is a non-profit organisation based at the University of Economics in Prague, bringing together students of diplomacy, economics and public policy in order to discuss current global issues.The society is the host of the Prague Model United Nations Conference (PragueMUN) as well as the Prague Model United Nations Crisis Session (MiniMUN).”

Webové stránky www.praguemun.cz a FB page FB.com/MUNPrague

“We bring out information about sustainability topics in all fields of economy, finance and management. We think that these problems are not discussed enough on the site of our campus. We would like to make these social, ecological and managerial practices part of your everyday life.”

Webové stránky www.oikos-international.org/prague a FB page FB.com/oikospraha

“Naším cílem je oživovat dění na VŠE skrze kulturní i zábavné eventy, propojovat studenty a prohlubovat sounáležitost s naší univerzitou. Naši členové získávají platformu pro uplatnění a nabytí zkušeností s produkcí eventů, navazováním spolupráce, marketingem i s těžkou dřinou. Stojíme za projekty jako je Apríles, VŠE na Majáles či VŠE na Hokejové bitvě Pražských univerzit.“

Webové stránky www.studentiprovse.cz a FB page FB.com/StudentiproVSE

“Students for Liberty CZ (Studenti za svobodu) je nezisková, apolitická studentská organizace, jejímž hlavním posláním je podpora a sjednocování studentů hlásících se k myšlenkám svobody. Students for Liberty CZ se inspirují ideami klasického liberalismu a libertariánství. Hlavními principy, které uznávají jako klíčové, jsou sociální, ekonomická a akademická svoboda, a respekt k soukromému vlastnictví.“

Webové stránky www.studentsforlibertycz.cz a FB page FB.com/studentsforlibertycz

“SKOK je studentský spolek zabývající se především otázkami zahraničního obchodu, evropské integrace a konkurenceschopnosti České republiky. Jeho cílem je rozšiřovat povědomí o těchto problematikách prostřednictvím nejrůznějších projektů a podnítit debatu o konkurenčním postavení ČR v globálním měřítku. SKOK za tímto účelem organizuje přednášky a diskuze pro studenty i širokou veřejnost.“

Webové stránky www.skok.vse.cz a FB page FB.com/skok.vse

“Vytváříme reálné projekty a pořádáme odborné přednášky se zaměřením na tvorbu a vedení projektů, vše podle principů projektového managementu.”

Webové stránky www.skpr.cz a FB page FB.com/SKPR.Praha

“Pořádáme amatérské ligy a turnaje ve squashi, badmintonu, tenisu a beach volejbalu. Vítáme začátečníky i pokročilé, přidat se může každý.”

Webové stránky www.vaseliga.cz a FB page FB.com/vaseliga