potravinova_sbirka

Potravinová sbírka na VŠE

Popis projektu

1. potravinová sbírka na VŠE

Zapojte se v úterý 21. dubna 2015 mezi 9. – 17. hodinou do 1. potravinové sbírky na VŠE!

Vezměte doma/na koleji (anebo kupte) potraviny, které chcete darovat. Potraviny mohou být jakékoliv, jedinou podmínkou je neprošlá doba expirace v den darování. Přineste je do školy na Žižkově, Jižním městě či je odevzdejte do krabic přímo u recepce na kolejích VŠE.

Udělejte dobrý skutek a odměna v podobě dobrého pocitu vás nemine. Jídlo, které pošlete dál, totiž poputuje do potravinové banky a odtud do dětských domovů, azylových domů, organizací pracujících s lidmi bez domova atd. Odběratelských organizací je nyní celkem 93. Jedná se o 10 000 lidí, kterým Vaše potraviny pomohou!

Že jste o potravinové bance ještě nikdy neslyšeli? Více informací naleznete zde: http://www.potravinovabanka.cz/pb-praha-z-s-/

V rámci potravinové sbírky proběhne také soutěž o lístky na Majáles. Podrobnosti prozradíme brzy – buďte ve střehu! Aktuální informace naleznete na facebookové události „1. POTRAVINOVÁ SBÍRKA NA VŠE“ – https://www.facebook.com/events/1568902676732481/.

Před samotnou potravinovou sbírkou se můžete těšit na promítání filmu Z popelnice do lednice (Taste the waste) o šokujícím zacházení s jídlem po celém světe. Promítání bude samozřejmě zdarma! Datum a místnost brzy zveřejníme.

Potravinová sbírka pomáhá řešit dva problémy zároveň. Na jedné straně se jídlem neuvěřitelně plýtvá – až 1/3 veškerého vypěstovaného/vyrobeného jídla se vyhodí. Jedním z důvodu je mj. přílišné nakupování. Na straně druhé tu máme 1,5 milionu Čechů, kteří jsou ohroženi chudobou a sociálním vyloučením. 900 000 z nich dokonce žije pod hranicí příjmové chudoby. V takové situaci je plýtvání potravin jak extrémně neefektivní, tak neetické.

Věděli jste, že kdyby se zachránily potraviny, které západní vyspělý svět vyhodí, nakrmili by se z nich hladovějící lidé celého světa?

Akci pořádají aktivní studenti ze studentských spolků Unie studentů VŠE a oikos-Praha s plnou podporou VŠE.  Ani ostatním studentským organizacím není jedno, že se o plýtvání jídlem nemluví! Potravinovou sbírku podporují Cesta úspěšných, 180 Degrees Consulting Prague, AEGEE-Praha, Business IT club, Filmový klub VŠE, iList, Buddy system a První české univerzitní sesterstvo (studentský spolek při VŠE v Jindřichově Hradci). VŠE se rovněž zapojila do iniciativy OSN PRME (Principles for Responsible Management Education).

V neposlední řadě je na místě poděkování panu proděkanovi pro zahraniční styky a rozvoj Petru Mazouchovi, který potravinovou sbírku na VŠE inicioval. Děkujeme a společně se těšíme na výsledky celé akce!

Detaily

Zapojte se v úterý 21. dubna 2015 mezi 9. – 17. hodinou do 1. potravinové sbírky na VŠE!

Zaujal tě projekt a chtěl by ses stát jeho součástí?

Přidej se do Unie