Stužák: projekt za lepší občanskou gramotnost. Zapoj se!

Klub mladých politologů již od roku 2015 jezdí po celé ČR a hravým způsobem vzdělává žáky středních škol. Nyní se členové tohoto spolku rozhodli, že svůj projekt rozšíří, a ve spolupráci se spolkem Mladí občané vytvoří platformu, ve které sdruží další projekty, organizace, spolky i jednotlivé studenty, kteří se zajímají o občanské vzdělávání.

 

kmp

 

Nový projekt dostal název Stužák, studenti žákům. V praxi spojuje všechny, kteří mají zájem o to, aby se oblasti jako politologie, právo, ekonomie, sociologie, mediální výchova a schopnost kritické myšlení, na středních školách vyučovaly hravým způsobem tak, aby žáky zaujaly a aby o nich více přemýšleli.

 

unnamed

 

Všichni tito lidé, v současnosti se jedná o třicet zapojených studentů různých vysokých škol v republice, se pravidelně scházejí a o projektu společném diskutují. Momentálně je projekt ve fázi, kdy oslovuje potenciální partnery a zadává „výrobu“ workshopů pro středoškoláky, které bude od příštího školního roku nabízet v tzv. společenskovědním menu. Dále jsou oslovovány i školy, v rámci kterých bude projekt spuštěn.

 

Pokud vás projekt zaujal, neváhejte se zapojit a využít tak všechny získané znalosti v praxi!
Kontaktujte tým Stužáku na urbanova@stuzak.cz.

 

Další informace o projektu najdeš zde.